Rodinné hriská - Drevené ihriská

Drevené detské ihriská splynú so záhradou...

MIDA SLOVAKIA deťom prináša kvalitné a bezpečné drevené detské ihriská rôznych veľkostí aj cenových kategórii.
Dôraz vždy kladieme na dodržiavanie technologických a najmä bezpečnostných noriem platných na tento typ výrobkov.

Drevené detské ihriská Sherwood od britského výrobcu TP sú určené do väčších záhrad.
Detské ihriská Sherwood sú konštruované z kvalitnej guľatiny s priemerom 80mm u hlavných konštrukčných častí, nosné hojdačkové ramená majú priemer 100mm. Všetky drevené diely Sherwood sú tlakovo impregnované a chránené pred napadnutím hubami a hmyzom. Všetky rebríky na ihriskách Sherwood majú oceľové priečky, ktoré poskytujú bezpečný úchop aj malej detskej ruke, ktorá nevie bezpečne obsiahnuť drevené priečky, ktoré niektorí výrobcovia používajú.
Svojou architektúrou a možnosťou vytvoriť rôzne kombinácie ihriská Sherwood uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov pri zachovaní maximálnej bezpečnosti a ochrany proti zraneniam.


Detské ihriská Kingswood sú najkvalitnejšie drevené ihriská od TP. Sú vyrobené z vysušených, tlakovo impregnovaných hranolov z dreva škandinávskej borovice s certifikáciou FSC v kombinácii s galvanizovanou oceľou.
Napriek svojmu kompaktnému pôdorysu svojou modularitou poskytnú veľkú hodnotu a bezpečnosť. Detské ihrisko Kingswood je jediným dreveným detským ihriskom, ktoré s deťmi rastie z výšky pre batoľatá do plnej výšky dokúpením horného poschodia Top Deck. S detským ihriskom Kingswood ľahko spojíte hojdačky, šmýkačky, rebríky, či stenu na lezenie.


Rad detských ihrísk Forest je základným radom detských ihrísk TP. Detské ihriská Forest sú kompaktné svojou veľkosťou a výhodné cenou, ale napriek tomu deťom poskytujú zaujímavú plochu na hry. Ihriská sa skladajú z predvŕtaných, sušených a tlakovo impregnovaných drevených dielov v kombinácii s galvanizovanou oceľou a plastom. Detské ihriská Meadowvale, Carlisle, Sunchaser a Westvale od kanadského výrobcu sú na slovenskom trhu novinkou. Tieto detské ihriská sú vyrobené z trvanlivého cédrového dreva, ktoré je známe svojou nízkou hmotnosťou a pružnosťou. Dôkladný výber materiálu a premyslený dizajn detských ihrísk kladie dôrazom nielen na ich bezpečnosť a svieži vzhľad, ale aj na logistiku, čo umožnilo použitie revolučnrevolučného spôsobu balenia s minimálnymi rozmermi v jednej alebo dvoch škatuliach.

Drevené detské ihriská a hojdačky - čo treba vedieť o dreve?
Drevo je veľmi obľúbené pri výstavbe detských ihrísk najmä vďaka svojej dostupnosti a minimálnemu vplyvu na životné prostredie. Z ekonomických dôvodov sa na výrobu ihrísk a hojdačiek používa najmä mäkké drevo. Na trhu môžete nájsť drevené ihriská a hojdačky z guľatiny alebo hranolov. Pri rozhodovaní o výbere by ste si mali byť vedomí hlavných rozdielov.


Drevo – organický materiál
Každý kus dreva je jedinečný, má rôzne hrče, pukliny a variácie vo sfarbení, ktoré dotvárajú jeho vzhľad a krásu. Drevený masív pracuje – rozpína sa a zmršťuje v závislosti od zmien teploty, vlhkosti a klimatických podmienok. Keď je sucho a teplo, drevo sa scvrkáva, vo vlhkom prostredí sa rozpína.
Keďže v masívnom dreve tieto procesy neprebiehajú na každom mieste rovnomerne, tlaky, ku ktorým tu dochádza, môžu spôsobovať praskliny, prípadne odštiepenie jeho častí. Praskliny môžu dosiahnuť rôznu hĺbku, šírku, aj dĺžku a aj keď sa vyskytujú v každom dreve, spravidla sa častejšie vyskytujú na guľatine ako na drevených hranoloch.


Guľatina: charakteristika a rady pri údržbe
Guľatina je lacnejšia ako hranoly, vyrába sa z mladých stromov a spravidla obsahuje aj stredové drevo, ktoré má inú štruktúru ako vonkajšia časť, preto je guľatina veľmi náchylná na tvorbu prasklín, ktoré môžu vyzerať až alarmujúco. Guľatinové výrobky TP Toys sú dimenzované tak, že ani veľké praskliny nemôžu ohroziť funkčnosť ich konštrukcie, ale napriek tomu je veľmi dôležité ihriská a hojdačky pravidelne kontrolovať. V prípade, že sa na konštrukcii vyskytne prasklina s ostrými hranami alebo odštiepené zdvihnuté kúsky, voľné časti treba odrezať ostrým nožom a všetky hrany a zdrsnené miesta zaobliť brúsnym papierom, aby bol ich povrch opäť pre deti bezpečný.


Hranoly: charakteristika a rady pri údržbe
Keďže hranoly obyčajne obsahujú menej stredového dreva ako guľatina, sú menej náchylné na výskyt prasklín a odštiepenie dreva. Z času na čas sa môžu takéto javy vyskytnúť aj u hranolov, ale podobne ako pri guľatinových výrobkoch, hranoly, ktoré dodávame, sú dimenzované tak, aby praskliny či odštiepenie neovplyvnili funkčnosť ihriska alebo hojdačky. Podobne ako pri guľatine, aj ihriská a hojdačky zhotovené z hranolov treba pravidelne kontrolovať, odstrániť všetky ostré a drsné časti a povrch zahladiť brúsnym papierom.

UPOZORNENIE:

Objednanie tovaru z tohoto e-shopu je záväzný úkon v zmysle obchodného zákonníka. 
Každé neoddôvodnené neodobranie takto objednaného tovaru objednávateľom môže byť sankcionované až do výšky 40% z hodnoty objednaného tovaru.
Ceny uvádzané na stránke sú iba orientačné... Presnú cenu je potrebné
prekonzultovať pred objednávaní telefonicky alebo mailom.   

Domov Domov Odoslať objednávku Zobraziť nákupný košík